Short films - Merlinka festival

Merlinka festival

Merlinka festival

Short films


Za projekcije kratkih filmova važi dnevna karta po ceni od 200 dinara ili VIP propusnica za sve projekcije po ceni od 800 dinara.

Petak, 7. decembar 2018. Trajanje Zemlja Tematika Režija
16.30
Renovation
20 Denmark G Bjarke de Koning
Islands
20 Germany G Ron Jäger
Push pink
9 USA T Kai Tillman
Y
23 Germany L Gina Wenzel
Skai Blue
18 Belgium G Guido Verelst
Daniela
25 Spain L Martín Crespo
18.30
Bootyful
13 France T François Barbier
Snails
14 Argentina G Juan Texier
If you were mine
23 Slovakia G David Benedek
Fatima’s son
11 Italy G Carlotta Piccinini
Spark
6 USA L Aharonit Elior
The Red Three
20 Ireland/Italy G Paul Rowley
Seat belt
25 Mexico G Jonathan Nuereyev Anzo Alvarado
20.30 Publika bira najbolji krati film do 5 minuta Nagrada publike
Missed call
1 France T Kevin Capelle
Shoot
1 Spain G Herminio Cardiel
Little secret
2 Australia L/G Sarah Bassiuoni
Today
3 France G Florent Sabatier
White Bedrooms
3 Spain G Gabriel Moran
Karate
4 Austria G Karl Neubart
Mom’s the word
4 Canada G Joffre Faria Silva
How was your day
4 Germany T Tal Iungman
Teenage threesome
4 Germany G Khaet Arkadu
Bag
4 Philipiness G Chris Cahilig
The best moment
4 Spain G Raúl Navarro
Ornitorrinco
4 Spain L Iván Martín Ruedas, Sara  Bamba
Gayndr
4 UK G Dave Andrew Skinner
Expiration date
4 USA G Shwenn Shunya Chang
Make it up
4 USA/France L Courtney Hope Thérond
Make a stand
5 France L Camille Aigloz
Waffles
5 USA L Foster Wilson
High tide
20 Netherlands G Claire Zhou
Sunken Plum
19 China T Roberto F. Canuto, Xiaoxi Xu
Late for break time
20 Spain G Pablo Malo
Subota, 8. decembar 2018.
16.30
A thousand years of love
10 Myanmar L M. Noe
Amigas with benefits
10 USA L Adelina Anthony
Cat day
11 Germany/Japan Q Jon Frickey
Cocoon
11 Iran T Mohammad Eskandari
Positive
11 New Zeeland G Roberto Nascimento
A stranger to myself
12 Germany G Jannik Gensler
Instead
12 Poland G Bartosz Brzeziński
Skipping stones
19 Slovenia G Blaž Slana
Wherever Our Favorite Streets Meet
18 Brazil L Alice Name-Bomtempo
18.30
No more we
15 Sweden G David Färdmar
Schwartzy
6 Canada G Aleks Vujosevic
Karate
4 Austria G Karl Neubart
Disconnected
8 Germany L Maša Zia Lenárdič, Anja Wutej
Old narcissus
22 Japan G Tsuyoshi Shoji
It
11 Russia T Ilya Sherstobitov
Little Milo
28 China G Drago Lazetich
20.30
MATHIAS
30 Austria T Clara Stern
Risk
20 Slovenia L Tina Novak
Rick
15 Germany G Jan-Peter Horstmann
The love letter
20 Israel L Atara Frish
The wall
8 Serbia Q Branislav Kostić
Autovanje na Kosovu, u Srbiji i Hrvatskoj
9 Germany, Serbia Q hajde
Birds of paradise
10 India T Rahul M M
The rabbi
20 Israel G Uriya Hertz
Nedelja, 9. decembar 2018.
16.30
The Marriage
25 Spain G Víctor  Luis Quintero, Sergio  Rey Sánchez
Double lucky
24 Netherlands Q Esmée van Loon
Contact
6 France L Bancelin Léa
Loop
6 Germany G Texas Black
The kiss
7 Canada G Joffre Faria Silva
Boxing day
7 USA L Richard E. Haywood
Carlito leaves forever
8 Peru G Quentin Lazzarotto
Under tension
9 Germany G Clemens Roth
Pony tale
9 Israel L Moran Nakar
Two of every kind
9 Israel G Efrat Chen Weiss, Naor Zana, Neta Bar
18.30
Sisak
15 India G Faraz Arif Ansari
Water memories
9 Spain L Anaís  Medina, Tony Navarro
I’m not he
9 Spain T Xoán Bregua
Sleepover
9 Sweden G Jimi Vall Peterson
Goldfish
14 Greece G Yorgos Angelopoulos
The Promise
14 Sweden L Paula Gustafsson
Heather has four moms
14 USA L Jeanette Buck
Whole
21 Bulgaria L Slava Doytcheva
20:30
Turn it around
9 Netherlands G Niels Bourgonje
Coco
15 Italy T Veronica Succi
EVOKE
15 USA L Asia LeMasters
The inner shadow
16 Brazil G Diego Tafarel
The Image of You
16 Finland L Pinja Valja
Chechnya
16 France G Jordan Goldnadel
Mariposas
16 Spain L Angel Villaverde
Elena
22 Costa Rica/Spain L Ayerim Villanueva